Детски плувен празник под наслов „Сбогом, лято!” организира през уикенда КПС „Черно море” съвместно с отдел „Спорт” при дирекция „Младежки дейности и спорт” в община Варна. Празникът ще започне в 9 ч на 27 септември (събота) на плувен комплекс „Приморски”. В началото на сезона пак на „Приморски” малките таланти плуваха в състезанието „Здравей, лято!”.
В плувната надпревара този уикенд ще се пуснат деца, които са преминали курс на обучение през лятото на 2008 г., но не са картотекирани като състезатели и не са участвали досега в турнири или първенства.
Целта на проявата е да се даде възможност на малките таланти да почувстват атмосферата на състезанието, а треньорите да направят добра селекция за попълване на клубните отбори за следващия сезон.
Всеки клуб има право на участие в плувния празник най-много с 20 деца. Възрастовите групи са три: родени през 1995 и 1996 г., родени през 1997 и 1998 г., и родени 1999 г. и след това.
Всяко дете ще преплува 50-метрова дистанция в свободно избран стил, без помощни средства. Независимо от представянето си участниците ще получат диплом и тематичен подарък.
МИНИСТЕРСТВО НА МЛАДЕЖТА И СПОРТА
http://mpes.government.bg/
Практически онлайн инструменти за вашата работа и обучение
https://www.salto-youth.net/
Информационни услуги
http://eurodesk.org/
Официален уебсайт на Европейския съюз
http://europa.eu/
Официален уебсайт на Европейската комисия
http://ec.europa.eu/
ПОРТАЛ ЕВРОПА
http://europe.bg/
Европейски младежки портал
http://europa.eu/youth/eyw
...в търсене на нов диалог
http://www.youthbg.net/